Health Do It

My Cart

|
|
Хронічна втома: причини і що робити, щоб повернути сили?
Здоров'я родини

Хронічна втома: причини і що робити, щоб повернути сили?

Не поспішайте сердитися на себе, якщо стали неефективні в роботі та не сваріть підростаюче покоління за те, що спить на парах. Хронічна втома – досить поширена проблема 21 століття, з якою стикаються люди різного віку і професій. Якщо ви живете у великому місті, працюєте в закритому приміщенні, маєте шкідливі звички, ваш день сповнений стресових ситуацій, ви не встигаєте вчасно і правильно харчуватися – ймовірність обзавестися хронічною втомою зростає.
Ми не схиляємо виправдовувати свої невдачі цим станом, а навпаки – розберемо причини хронічної втоми та розповімо, як боротися з хронічною втомою.

Хронічна втома: що робити, щоб не погіршити?

Слабкість, позіхання, сонливість і відсутність бажання щось робити, знизилася витривалість – деякі із симптомів, за якими можна впізнати хронічну втому. Перебування в такому стані тривалий час може призвести до апатії, депресії та інших проблем із психічним і фізичним здоров’ям.
Саме зараз, помітивши в себе перелічені ознаки, варто почати вирішувати проблему з цим станом. Тим самим ви уникнете більш серйозних проблем.

Є 2 шляхи розв’язання проблеми, що доповнюють один одного:

 1. Знайти й усунути причини хронічної втоми.
 2. Допомогти організму знайти сили для боротьби за допомогою правильного харчування.

Підемо по порядку.

Причини хронічної втоми: місія - усунути

Слабкість – це, по суті, нестача організму енергії на здійснення основних функцій. Якщо клітини виробляють недостатньо “життєвої сили”, наш мозок намагається грамотно розпорядитися тим, що є, економлячи і перерозподіляючи енергію на свій розсуд. Саме тому дуже важко переконати себе йти на пробіжку, якщо мозок планує або вже пустив енергію на складання річного звіту або приготування вечері.

Мета – дати організму більше енергетичних ресурсів. А для цього потрібно зрозуміти, як вони формуються.

У виробленні з глюкози енергії головну роль відіграє кисень. Від його кількості залежить працездатність клітин. Але навіть при повноцінному надходженні О2, діяльності клітин можуть заважати накопичені шлаки і токсини.

Таким чином, є 3 основні причини хронічної втоми:

 1. Брак кисню. У медицині називається гіпоксією. Може бути як тривалою, так і короткочасною.
 2. Зашлакованість організму. Найчастіше залежить від способу й умов життя.
 3. Порушення в роботі гормональної системи.

Розберемо докладніше кожен із пунктів

 • Тривале перебування в закритому мало провітрюваному приміщенні (офіс, торговий центр, університет, школа, тощо).
 • Пошкоджений сурфактант (речовина на поверхні легеневих альвеол на кордоні повітря-рідина, яка сприяє передаванню повітря в кров і приймання вуглекислого газу). Пошкоджується через куріння, потрапляння вірусів, малу кількість корисних жирів у раціоні, а також через погану екологію.
 • Нестача гемоглобіну, який відповідає за передачу кисню в клітини. Його нестача може бути спричинена кровотечами, незбалансованим харчуванням (нестача білкової їжі в раціоні – сир, м’ясо, риба, бобові), паразитами в організмі.

Таким чином, для нормалізації рівня кисню потрібно:

 • Провітрювати приміщення або використовувати озонатори повітря і кондиціонери з очищенням (якщо ситуація за вікном далека від ідеальної).
 • Гуляти на свіжому повітрі мінімум 1 годину на день.
  Відновити сурфактант (відвідувати сольові кімнати, додати в раціон корисні жири і білкові продукти).
 • Періодично стежити за гемоглобіном (достатньо клінічного аналізу крові) і контролювати його рівень.

Зашлакованість може виникнути внаслідок:

 • Незбалансованого харчування;
 • Стресів;
 • Проживання та роботи в загазованому місті;
 • Часті хвороби та лікування медикаментами.

У цьому разі необхідно мінімізувати ризики, налагодити режим сну і правильний раціон харчування, періодично робити чистку організму.

Як боротися з хронічною втомою за допомогою харчування?

Для початку потрібно прибрати з раціону швидкі вуглеводи (солодощі, кондитерські вироби, випічка з борошна вищого ґатунку, картопля, шліфовані крупи). Вони в комплексі з тривалою хронічною втомою можуть призвести до діабету другого типу.

Від правильної роботи гормонів дуже сильно залежить, як багато енергії буде в людини, її бажання вчитися, бути щасливою і досягати своїх цілей.

Кількість енергії дуже сильно залежить від двох складових, як у жінки, так і чоловіка:

 • робота щитовидної залози;
 • кількість використовуваного тестостерону

На якість двох цих компонентів дуже сильно впливає генетична складова (що закладено від природи), наші щоденні контакти з суспільством (стресове середовище або комфортне), екологія, спосіб життя (кількість шкідливих звичок), кількість піших прогулянок (дуже важливий компонент всієї гормональної системи).

Як працювати зі щитовидною залозою і тестостероном:

 • для щитоподібної залози здати всі необхідні аналізи (ТТГ, Т3, Т4, аналіз на дефіцит мінералу селен і йоду в організмі).

Якщо є порушення в аналізах, то перше, що потрібно зробити, – це прибрати по максимуму стрес, який ви щодня відчуваєте (погана робота, стрес у сімейних стосунках, стрес у спілкуванні з родичами, стрес у щоденній рутині). Це потрібно зробити, якщо хочете в рази підвищити свою енергію і рівень щастя. Як це зробити? Ми не знаємо як особисто буде коректно це зробити для вас. Це ваша ОСОБИСТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, як дорослої людини.
Що додати з добавок (БАД), ми опишемо нижче.

 • для тестостерону також здати аналізи, такі як Тестостерон загальний, Тестостерон вільний, ГСПГ, пролактин, кортизол.
  Якщо у вас щодня багато стресу, конфліктів, ви погано (мало) спите, багато фізичного навантаження – то не чекайте на високий тестостерон і багато життєвої енергії.

Для гормональної системи важливіший ваш соціальний вплив (оточення людей і як ви там поводитеся), ніж застосування добавок – це аксіома. Але все ж об’єднання двох цих факторів дасть максимальний результат. Це перевірено, як на авторі цієї статті (Сергій Тумаков), так і тисячах задоволених споживачів.

Підвищуємо енергію за допомогою правильних добавок Coral Club

Ми (консультанти зі здоров’я та нутриціологи) вже понад 15 років співпрацюємо з перевіреною канадською компанією Coral Club, яка вже понад 20 років виробляє ефективну продукцію для здоров’я. Десятки тисяч задоволених клієнтів у 20 країнах цьому підтвердження. У цій компанії є 90% усіх необхідних добавок для поліпшення й підтримання здоров’я.

1. Усе починається з очищення організму від токсинів

 • Coral Detox Plus – комплекс продуктів для виведення токсинів і відновлення життєвих сил, що містить як добавки для виведення шлаків, так і корисні жири, щоб розв’язати питання з дефіцитом сурфактанту (оболонка легенів для перенесення кисню в кров).
 • Colo Vada Plus (Green / Light) – двотижневі програми очищення всього організму – інтенсивно, ефективно, цілком зручно. Від чистоти і здоров’я видільних органів (кишківник, нирки) дуже сильно залежить, скільки в нас буде енергії і як добре працюватимуть наші гормони.

2. Наповнення клітини і кров потрібними речовинами:

 • Білки та амінокислоти. Від якості білкової їжі залежить, чи буде в нас багато потрібних гормонів і транспортних білків для кисню.
  Коктейлі Дейлі Делішес – смачне і корисне джерело збалансованого білка. Приємний на смак (шоколад, ваніль, малина) і корисний на склад.
 • Комплекс Протівіті Ультра – 11 найважливіших амінокислот, з яких організм створює гормони, транспортні білки для речовин (кисню, жирів, мінералів і так далі).
 • Алтимет Макс – продукт, до складу якого входять вітаміни і мінерали для підтримання життєвих сил організму (Вітаміни С, Д3, А, Е, групи В, Магній, Калій, Кальцій і багато інших).
 • Мінерал Залізо – його дефіцит на пряму впливає на кількість створюваної енергії організмом.
 • Селен – важливий мінерал для щитоподібної залози.
 • Корал Келп – добавка з японської ламінарії. Містить велику кількість природного йоду, який дуже важливий для роботи щитоподібної залози.
 • Цинк – основний мінерал для вироблення тестостерону.

3. Добавки для зниження стресу і поліпшення сну. Це основа здоров’я і запорука довгого і щасливого життя.

 • Сафріно – добавка, яка зменшить стрес і збалансує роботу гормональної системи.
 • Лібідекстра для чоловіків/для жінок – натуральна добавка, яка покращить вироблення потрібних гормонів.
 • Фітомікс – добавка саме для жіночого організму, яка поступово і природно налагодить роботу гормональної системи.

Висновки про хронічну втому

Як ви вже зрозуміли, хронічна втома – це комплекс проблем, які неможливо розв’язати якоюсь однією дією або якоюсь однією пігулкою. Тут потрібен комплексний підхід і найголовніше час:

 • зміна способу повсякденного життя (піші прогулянки, ставлення до шкідливих звичок і місця проживання);
 • зниження щоденного стресу до мінімуму;
 • кардинальний перегляд щоденного раціону харчування. Головне білкові та жирові продукти, а не вуглеводи (цукор, продукти з борошна вищого ґатунку, картопля, шліфований рис). Особливо для тих, хто не веде активний спосіб життя (спорт, активна фізична робота);
 • профілактичні дії (детокс організму один раз на 6 місяців);
 • зрозуміти важливість натуральних добавок у раціоні сучасної людини

Підходьте до вирішення будь-якої проблеми комплексно – і ви набагато швидше отримаєте бажаний результат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *