Останнім часом відзначається зростання кількості захворювань органів травлення серед усіх вікових груп населення, зокрема дітей. Причини виникнення їх складні й різноманітні, але очевидним фактом є взаємозв’язок патології шлунково-кишкового тракту (ШКТ) з якістю індивідуального харчування і способу життя.
Причини захворювань ШКТ
У загальній структурі патології ШКТ найпоширенішою проблемою залишаються так звані функціональні захворювання, на частку яких припадає до 30% загальної захворюваності органів ШКТ.
- Порушення флори в кишечнику.
Якщо у вас проблеми зі ШКТ, то часто це пов’язано з дисбалансом бактерій у кишечнику. Це може спричинити слабкість, дратівливість, болі в животі, закрепи або проноси та інші симптоми.
Щоб поліпшити стан:
- Слідкуйте за способом життя та харчуванням.
- Дотримуйтеся дієти.
- Приймайте вітамінні комплекси
- Користуйтеся добавками для імунітету, наприклад, Котячий кіготь і Активін.
- Додайте ферменти, такі як Папайя або Асимілятор.
- Пробіотики і пребіотики допоможуть відновити баланс бактерій (Супер Флора, Метастік).
Якщо порушення флори в кишечнику серйозне:
Можна застосувати бактеріофаги або протимікробні засоби, наприклад, Часник, Сільвер-макс або Лакс-Макс.
Застосовуйте сорбенти, які допоможуть “вимити” шкідливі речовини, такі як Люцерна або Спіруліна.
Після цього приймайте пробіотики разом із пребіотиками (Корал хлорела) і продовжуйте курс пробіотиків (Супер Флора або Метастік).
Ці етапи краще працюватимуть, якщо ви також прийматимете ферменти Асимілятор, мультивітаміни Алтімейт та імуностимулятори, наприклад, Кора Мурашиного Дерева.
- Виразкова хвороба – часте захворювання ШКТ.
Воно пов’язане з інфекцією, яку викликає бактерія Helicobacter pylory. Ця бактерія може призвести й до інших проблем, включно з раком шлунка.
Лікування допомагає знижувати рецидиви і зменшує ризик ускладнень. Але ліки можуть викликати побічні ефекти на зразок головного болю або нудоти. Тому іноді краще використовувати БАДи.
Є рослини, наприклад, кора мурашиного дерева, листя чорного горіха, гвоздика і ромашка, які можуть допомогти в боротьбі з цією бактерією. Кора мурашиного дерева робить воду навколо бактерій кисневою, що їх знищує. Ромашка і гвоздика знезаражують і заспокоюють. Усі ці рослини можна знайти в БАД “Лакс-Макс“.
Також корисні розчини срібла, золота і міді. Наприклад, можна пити “Сільвер-Макс” – 2-3 чайні ложки на день протягом 10-14 днів.
Після лікування антибактеріальними засобами корисно пригнітити грибки, особливо Candida. Тут допоможуть також “Сільвер-Макс”, Кора мурашиного дерева і Корал чорний горіх.
Для здоров’я кишківника ліпше приймати пробіотики і пребіотики ще 3-4 тижні після лікування.
3. Кислотність шлункового соку.
Якщо у вас проблеми з кислотністю шлунка, вам можуть допомогти такі засоби:
Для зниження кислотності:
- Корінь солодки
- Люцерна
- Кора мурашиного дерева
- Ginerra
- Продукти з хлорофілом із люцерни та зелених водоростей.
Для захисту вашого шлунка:
- Глюкозамін сульфат, хондроїтинсульфат (добавка Флексікор)
- Полісахариди з добавки Хлорели, які допоможуть зменшити запалення, захистити від вірусів і виводити токсини з організму.
Для відновлення слизової шлунка:
- Флавоноїди – покращують захист і вироблення слизу.
- Вітамін А і каротиноїди – допомагають відновленню шлункової слизової.
- Вітаміни Е і С (у формі хелатів) – загоюють і захищають слизову.
- Мінеральні комплекси – потрібні, щоб компенсувати втрати мінералів через проблеми зі ШКТ.
- Бромелайн і папаїн (входять до складу БАД Асимілятор і Папайя) – допомагають поліпшити травлення, зменшити біль і запалення.
- Фітогормони з продуктів із соєю, люцерною, фруктами та овочами – нормалізують кислотність шлунка.
- Хронічний гепатит – це коли печінка хвора і запалена. Це може бути або не надто серйозно, або дуже ризиковано. БАДи можуть допомогти печінці, особливо якщо гепатит не надто сильний. Вони можуть прибирати запалення, допомагати печінці працювати краще і чистити її.
Сучасні ліки не можуть повністю лікувати клітини печінки. Тому натуральні засоби, які захищають печінку і допомагають їй працювати, дуже важливі. У цьому можуть допомогти БАДи, що містять такі компоненти, як Артишок, молочний будяк, куркума (Заферан), Лецитин і Кофермент Q10.
Залежно від причини хвороби та її проявів, вам можуть знадобитися різні БАДи, щоб допомогти печінці.
Щоб уникнути проблем зі шлунково-кишковим трактом (ШКТ), особливо якщо ви в групі ризику, важливо їсти більше білків, амінокислот, жирів, фосфоліпідів, мінералів і вітамінів. Це можна зробити за допомогою спеціальних натуральних добавок до їжі
Якщо ви вже маєте якісь проблеми чи симптоми, гарною ідеєю буде обрати БАДи, які допоможуть регулювати обмін речовин і поліпшать роботу ШКТ. У цих добавках багато корисних речовин із рослин, морепродуктів і тканин тварин, яких зазвичай бракує у повсякденній їжі.